Küldetésmondatunk:
“A Gyermekliget egy együttműködő közösség, ahol a gyermekeket olyan sajátos pedagógiai szemléletben neveljük, hogy képesek legyenek felismerni és járni a saját útjukat.”
Zöld Csiga Program
ZÖLD CSIGA – KÖRNYEZETTUDATOS ÉS EGÉSZSÉGES ÉLETVITEL PROGRAMEGYÜTT TANULUNK!
“A világ, amit teremtettünk a gondolkodásunk eredménye; nem lehet megváltoztatni gondolkodásunk megváltoztatása nélkül.” (Albert Einstein)
Iskolánk egyik legfontosabb értéke az a természetközeli környezet, mely számos kincs felfedezésére ad lehetőséget. Itt közvetlenül is megismerhetjük és vizsgálhatjuk a növényeket, az állatvilágot, és élvezhetjük azt a szabadságot, melyet csak a természet képes megadni nekünk. És miután számunkra ez fontos érték, ezért meg kell tanulnunk vigyázni rá. Meg kell tanulnunk felelősséget vállalni egymásért, önmagunkért és környezeti értékeinkért. És ebben a tanulási folyamatban nincs egyetlen „mindent megmondó”. Tanulunk a szülőktől, a mesterektől, a tanároktól, és a diákok egymástól. Együtt tanulunk a természetről, az emberről és a nagyvilágról. És ezen az úton segítő társunk a

aki segít abban, hogy megtanuljunk környezettudatosan viselkedni, takarékoskodni a természet adta erőforrásokkal, hulladékmentesen élni, és vigyázni egészségünkre. Segít a tanulásban, a tanultak alkalmazásában és abban, hogy kiapadhatatlan kíváncsiságunk kérdéseire mindig megkapjuk a választ.
Mitől vagyunk környezettudatos iskola? Attól, hogy
- természetközeli környezetünket folyamatosan ápoljuk, gondozzuk,
- ökokertet építünk,
- pedagógiai munkánkban törekszünk arra, hogy a diákok a természetes emberi környezet értékeit megismerjék,
- hogy a nálunk eltöltött időben az egymás és a környezet iránti felelősségvállaláshoz szükséges személyes kompetenciákat fejlesztjük,
- hogy az egészséget értéknek tartjuk, és ez mindennapi szokásainkban megjelenik,
- a mindennapi életünkben környezettudatos és egészséges attitűdöt mutatunk.
- A külső természetes környezetünkkel való kapcsolat, melynek legfőbb alapja az élet tisztelete és védelme.
Ökokert létrehozása és fenntartása – tiszteletre, megbecsülésre és alázatra tanít a Föld bennünket. Mind emellett mai világunkban elengedhetetlen megtanítani a gyermekeinknek, hogy képesek legyenek az öngondoskodásra, önmaguk függetlenítésére, akár gazdasági szempontból is. A Kertész nem csak a boltból él. Neki ott van a kert is, mint lehetőség, ha megáll a gazdaság.
- A külső mesterséges környezetünk, mely a technikai vívmányokkal való természetes együttélés mellett a társas kapcsolatokra is kiterjed.
- Belső természetes környezetünkhöz való viszonyunk fejlesztése terén az egészségünk megőrzésére, az egészséges életmódra törekvő magatartásforma kialakítása a célunk.
- Belső általunk formált környezetünk olyan tulajdonságaink sokasága, melyeket a másik ember hatására alakítunk ki, ilyen az önértékelés, önbizalom, a másokra figyelés, a másság elfogadása. Ezeket mi építjük, és ahhoz, hogy a környezettudatosság hírnökeivé váljunk elengedhetetlenek.
EGYÜTT TANULUNK! EGÉSZSÉGESEK ÉS KÖRNYEZETTUDATOSAK LESZÜNK!
2021. Április 21. Szerda Konrád